Ölkəmizdə səfərdə olan Türkiyənin İğdır vilayətinin biznes nümayəndələri Ağdam Sənaye Parkında görülmüş işlərlə tanış olublar.
Azərbaycanda səfərdə olan Türkiyənin İğdır vilayətindən olan iş adamları Ağdam Sənaye Parkı ilə tanış olublar. İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Seymur Adıgözəlov nümayəndə heyətinə işğaldan azad olunmuş ərazilərdə görülmüş işlər, investorlar üçün tətbiq olunan güzəşt və azadolmalar, həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib.
Bildirilib ki, 190 hektar ərazini əhatə edən sənaye parkının prioritet istiqamətləri kimi tikinti materiallarının istehsalı, kənd təsərrüfatı məhsullarının qablaşdırılması, meyvə-tərəvəz konservləri, ət və süd məhsulları, yem, gübrə istehsalı və emalı, eyni zamanda, xidmət sahələrinin, soyuducu kameraların və s. təşkili müəyyənləşdirilib.
Hazırda sənaye parkında investisiya portfeli 260 milyon manatdan çox 28 sahibkarlıq subyektinə rezidentlik. 4 sahibkar isə qeyri-rezidentlik statusu verilib. Parkda 9 müəssisə fəaliyyət göstərir. Digər müəssisələrin təşkili istiqamətində işlər davam etdirilir.
İndiyədək sənaye parkında görülən işlərə sahibkarlar tərəfindən 115 milyon manatdan çox investisiya yatırılıb, 650-dən artıq daimi iş yeri yaradılıb.
Sənaye parkında istehsal edilən məhsullar daxili bazarda satılmaqla yanaşı, ixrac olunur.
Görüş çərçivəsində türkiyəli iş adamları Ağdam Sənaye Parkında mövcud biznes imkanlarından yararlanmağa dəvət edilib.
Qonaqlar Ağdam Sənaye Parkında görülmüş işlər, Parkın rezidenti “Bafco İnvest” MMC-nin müxtəlif növ ayaqqabıların istehsalı müəssisəsinin fəaliyyəti ilə tanış olublar.

Businessmen from Türkiye visited the Aghdam Industrial Park.
Business representatives from Türkiye’s Iğdır province, who are on a visit to our country, got acquainted with the work carried out at the Aghdam Industrial Park.
The businessmen from Iğdır province of Türkiye, currently visiting Azerbaijan, were introduced to the Aghdam Industrial Park. Chairman of the Board of the Economic Zones Development Agency, Seymur Adıgözəlov, briefed the delegation about the work carried out in the liberated territories, the incentives and exemptions offered to investors, and the projects being implemented.
It was noted that the priority areas of the industrial park, which covers 190 hectares, include the production of construction materials, packaging of agricultural products, production and processing of fruit and vegetable preserves, meat and dairy products, feed and fertilizers, as well as the establishment of service facilities, cold storage chambers, and more.
Currently, the industrial park has granted residency status to 28 business entities with an investment portfolio exceeding 260 million manats, while 4 entrepreneurs have been granted non-resident status. Nine enterprises are already operating in the park, and work is underway to establish additional enterprises.
So far, more than 115 million manats have been invested by entrepreneurs in the development of the industrial park, creating over 650 permanent jobs.
Products manufactured in the industrial park are not only sold on the domestic market but are also exported.
During the meeting, Turkish businessmen were invited to take advantage of the existing business opportunities at the Aghdam Industrial Park.
The guests were also acquainted with the work carried out in the Aghdam Industrial Park and visited the operations of “Bafco Invest” LLC, a resident of the park engaged in the production of various types of footwear.