Dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüşlər keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə keçirilən görüşlərdə Mentorluq proqramı çərçivəsində gənclərin fərdi inkişaf planı müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov dövlət başçısının Sərəncamı ilə təsis edilmiş dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Təbriz Əmmayev və Toğrul Yaqublu ilə görüşlər keçirib. İqtisadiyyat naziri müsabiqədə əldə etdikləri uğur münasibətilə qalibləri təbrik edib, müsabiqənin onların peşəkar inkişafında önəmini vurğulayıb.
Görüşdə qaliblərin maraq dairələri və karyera hədəfləri, Mentorluq proqramından gözləntiləri dinlənilib. Proqram çərçivəsində görüləcək işlər və gənclərin peşəkar səriştələrinin artırılması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Yeni iqtisadi tendensiyalar, sahibkarlığın inkişafı kimi məsələlər ətrafında da müzakirələrin aparıldığı görüşdə iqtisadiyyat naziri gənc və yüksək ixtisaslı kadrların ölkənin iqtisadi inkişafına verdiyi töhfəni vurğulayıb. Hər iki qalibə bilik və bacarıqlarının artırılması ilə bağlı tövsiyələr verib, gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

At the Ministry of Economy, meetings were held with the winners of the fourth "Ascension" competition, during which the participants' individual development plans were discussed as part of the Mentorship Program.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov held meetings with Tabriz Ammayev and Toghrul Yaqublu, the winners of the fourth “Ascension” competition, established by the Order of the Head of State. The Minister congratulated the winners on their achievement in the competition and emphasized the importance of the program in their professional development.
During the meeting, the interests and career goals of the winners were discussed, and their expectations from the Mentorship program were heard. A discussion was held regarding the tasks to be carried out within the program and ways to enhance the professional skills of young people.
In the meeting, discussions were also held around new economic trends and the development of entrepreneurship. The Minister of Economy emphasized the contribution of young and highly qualified personnel to the country's economic development. He provided both winners with recommendations for enhancing their knowledge and skills and wished them success in their future endeavors.