1974-cü ildə Mingəçevir şəhərində anadan olub. Mingəçevir Politexnik İnstitutunun İqtisadiyyat və idarəetmə, Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsini bitirib.
1996-2001-ci illərdə Mingəçevir Politexnik İnstitutunda müəllim vəzifəsində işləyib.
2001-2003-cü illərdə Vergilər Nazirliyinin Bakı şəhəri Baş Vergilər İdarəsinin Vergi ödəyicilərinin auditinin təşkili şöbəsinin və Vergilər Nazirliyinin Daxili nəzarət Baş İdarəsinin Struktur bölmələrinin fəaliyyətinə nəzarət şöbəsinin dövlət vergi müfəttişi vəzifələrində işləyib.
2003-2008-ci illərdə Vergilər Nazirliyinin Daxili nəzarət baş idarəsinin Şəxsi heyətlə iş üzrə şöbəsinin, Daxili təhlükəsizlik baş idarəsinin Daxili audit şöbəsinin və Daxili audit baş idarəsinin Struktur bölmələrinin auditi şöbəsinin rəisi vəzifələrində işləmişdir. Kiçik vergi xidməti müşaviri xüsusi rütbəsi vardır.
2008-2014-cü illərdə İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyinin Aparatında şöbə müdiri vəzifəsində işləyib.
2014-cü ildən Nazirliyin Aparat rəhbərinin müavini, 2017-ci ildən Aparat rəhbəridir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə 2012-ci ildə "Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə medalı" ilə təltif olunub. Dövlət qulluğunun baş müşaviri ixtisas dərəcəsi vardır.
2019-cu ildə "Azərbaycan Respublikası diplomatik xidmət orqanlarının 100 illiyi (1919-2019)" Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif edilib.

Born: 1974, Mingachavir, Azerbaijan
Education Faculty of Economics and Administration of Mingechaur Polytechnic Institute, and Faculty of Law of the Baku State University
1996-2001 Teacher, Mingechaur Polytechnic Institute
2001-2003 State tax inspector, Taxpayers Audit Department of Baku city Taxes Department and the Department of Monitoring the Activities of Tax Authorities of Internal Control Main Department under the Ministry of Taxes
2003-2008 Head of Personnel Division of Internal Discipline Main Department, Division of Internal Audit of Internal Security Main Department and Division of Audit of Structural Units of Internal Audit Main Department of the Ministry of Taxes. Has special rank for Minor Tax Consultant
2008-2014 Head of the Department at the Ministry of Economy and Industry.
Since 2014 Deputy Head of the Administration of the Ministry, since 2017 Head of the Administration of the Ministry
2012 Was awarded with the medal "for Distinguished Public Service" by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan. Has qualifying degree of public service, chief consultant
2019 Was awarded with the jubilee medal of the Republic of Azerbaijan - “100th Anniversary of the Diplomatic Service of the Republic of Azerbaijan (1919-2019)”