İqtisadiyyat Nazirliyində Türkiyənin sənaye və texnologiya naziri ilə keçirilən görüşdə türk iş adamlarının Azərbaycanda yeni layihələrdə iştirakı, sənaye parkları və məhəllələrinə investisiya yatırılması məsələləri müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Türkiyənin sənaye və texnologiya naziri Mehmet Fatih Kacır ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında dostluq və qardaşlıq əlaqələrinin müxtəlif istiqamətlərdə inkişafından məmnunluq ifadə olunub. İqtisadi tərəfdaşlığın genişləndirilməsi üçün qarşılıqlı investisiya qoyuluşu, sənaye və texnologiya sahələrində təcrübə mübadiləsi, eləcə də digər istiqamətlər üzrə əməkdaşlığın gücləndirilməsi imkanları qeyd edilib.
Tərəflər iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, türk iş adamlarının Azərbaycanda həyata keçirilən yeni layihələrdə iştirakı, sənaye parkları və məhəllələrinə investisiya yatırılması barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

The issues of participation of Turkish businessmen in new projects in Azerbaijan, investment in industrial parks and neighborhoods were discussed at the meeting held at the Ministry of Economy with the Minister of Industry and Technology of Turkey.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Turkish Minister of Industry and Technology Mehmet Fatih Kacır.
Satisfaction was expressed during the meeting with the development of friendly and brotherly relations between the two countries in various directions. Opportunities for mutual investment, exchange of experience in the fields of industry and technology, as well as strengthening of cooperation in other directions for the expansion of economic partnership were noted.
The parties exchanged views on expansion of economic and trade relations, participation of Turkish businessmen in new projects implemented in Azerbaijan, investment in industrial parks and neighborhoods.