“Araz Vadisi İqtisadi Zonası” Sənaye Parkının yeni rezidenti tərəfindən tütün məmulatları istehsalı layihəsi həyata keçiriləcək.
“Baku International Tobacco” MMC-yə  İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan “Araz Vadisi İqtisadi Zonası” Sənaye Parkının rezidenti statusu verilib.
Yeni rezident tərəfindən Sənaye Parkının ərazisində tütün məmulatlarının istehsalı layihəsinin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur. İnvestisiya dəyəri 47 milyon manat təşkil edən layihə çərçivəsində istehsal olunacaq məhsulların daxili bazarda satışı ilə yanaşı, ixracı da planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, “Araz Vadisi İqtisadi Zonası” Sənaye Parkında 20 sahibkarlıq subyektinə rezident, 3 sahibkara isə qeyri-rezident statusu verilib. Sənaye parkında həyata keçirilən layihələr üzrə sahibkarlar tərəfindən indiyədək 48,3 milyon manatdan çox investisiya qoyulub, 130-dan artıq iş yeri yaradılıb.

A new resident of the Araz Valley Economic Zone Industrial Park will implement the tobacco products manufacturing project.
“Baku International Tobacco” LLC has been granted residency in the Araz Valley Economic Zone Industrial Park managed by the Economic Zones Development Agency under the Ministry of Economy.
The new resident is set to implement the tobacco products manufacturing project. Within the framework of the project with the investment value of 47 million AZN, it is planned to both sell manufactured products in the domestic market and export.
It is noteworthy that up to date, 20 business entities have been granted residency and 3 entrepreneurs – non-residency in the Araz Valley Economic Zone Industrial Park. More than 48.3 million AZN have been invested, and over 130 jobs have been created by the entrepreneurs within the projects implemented in the Industrial Park.