Tacikistanın iqtisadi inkişaf və ticarət naziri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan ilə Tacikistan arasında iqtisadi əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İslam İnkişaf Bankı (İİB) Qrupunun İllik Toplantıları çərçivəsində Tacikistanın iqtisadi inkişaf və ticarət naziri Abdurahmon Abdurahmonzoda ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Tacikistan arasında iqtisadi əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə olunub. Tərəflər ticarət və investisiya sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə iqtisadi təşəbbüslərin təşviqi və qarşılıqlı faydalı tərəfdaşlığın gücləndirilməsi məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.
Bildirilib ki, iki ölkə arasında iqtisadi münasibətlərin inkişafı üçün sənaye, enerji, nəqliyyat-logistika və digər prioritet sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Eyni zamanda, biznes dairələri arasında əlaqələrin dərinləşdirilməsi və birgə layihələrin həyata keçirilməsi imkanları diqqət mərkəzində olub.

The current state and development prospects of economic cooperation between Azerbaijan and Tajikistan have been discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has met with Minister of Economic Development and Trade of Tajikistan Abdurahmon Abdurahmonzoda within the framework of the Annual Meetings of the Islamic Development Bank (IsDB) Group.
During the meeting, the current state and development prospects of economic cooperation between Azerbaijan and Tajikistan were discussed. The parties exchanged views on expanding cooperation in trade and investment, promoting joint economic initiatives, and strengthening mutually beneficial partnerships.
It was noted that expanding cooperation in industry, energy, transport-logistics, and other priority sectors is of great importance for the development of economic relations between the two countries. At the same time, deepening ties between business circles and opportunities for implementing joint projects were in the spotlight.